Rysujemy

Dla każdego kto lubi rysować.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#1 2011-04-18 22:51:18

 Wish69

NZ i ADP

12442293
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-10-25
Posty: 1334

Higurashi nu nako koro ni

Jako, że na łamach forum chciałem wyrzucić wszystkie żale związane z tą serią, napisałem stosowny post. Post zmienił się w mini recencję, więc pozwoliłem sobie przenieść go tutaj, gdzie wśród innych filmowych opinii, będzie powolutku i godnie obrastał kurzem

dobra, jest w pół do drugiej, skończyłem higurashi, pora wylać żale. I SPOJLERY!

CO TO KU*WA MA BYĆ?!?! Pierwsza seria była nie lada odkryciem, schizofreniczny klimat, postaci, które powoli zatracają się w obłędzie, bajkowa historyjka, która zmienia się w psychodeliczny i psychologiczny thiller. Nie można było nie włączyć kolejnego odcinka, akcja cały czas hipnotyzowała. I to pytanie - kogo tym razem zabierze szaleństwo. Tak, bez wątpienia Higurashi no Naku Koro ni można by uznać za jedną z lepszych serii, jakie wyszły.

GDYBY NIE CHOLERNY DRUGI SEZON Z DOPISKIEM KAI!!! Twórcy podeszli bez szacunku do widza, dając nam najbardziej oklepane i durne schematy. Czego dowiadujemy sie z pierwszego odcinka? Za wszystko odpowiedzialni są... kosmici! No do cholery! 24 odcinki pierwszej serii, budowanie niedopowiedzeń i zagmatwana historia tylko po to, żeby zwalić cale zło na obcych. Przecież to nie jest pieprzone Archiwum X! Na szczęście to była jedynie jedna z możliwych wersji, a twórcy więcej do tego nie wracali. Potem zaczynałem tego żałować.

Dowiadujemy się dlaczego w poprzedniej serii historia resetuje się po groteskowym finale. Jedna z dziewczynek musiała obejrzeć Efekt motyla, postanowiła bowiem, że będzie wracać do przeszłości, aż uratuje przyjacioł ze szponów szaleństwa, a siebie od śmierci. I w tym pomaga jej ... przyjazny duszek Casper... No ku*wa mać! ja wiem, że to japońska produkcja, że we wszystko można wmieszać duchy przodków i co tam jeszcze, ale dlaczego pomocniczy duszek pojawia się od tak, bo chce, w 4, albo 5 odcinku II serii?? Horror zamienia się w SF. W połowie! To tak jakby w Modzie na sukces nagle ktoś wyjął miecz świetlny! Co duszek wnosi do fabuły? Niewiele, oprócz tego, że wkurza i pieprzy o przeznaczeniu.

No, ok, ale czekamy na szaleństo, na schizę, na psychozę, czyli najmocniejsze punktu Higurashi. I co? Jajco! Bohaterowie w cudowny sposób, wzmocnieni siłą przyjaźni przez całą serię są szczęśliwi i uśmiechnięci (poza tym, że umierają, co totalnie nas nie obchodzi, bo przez to gadanie o przeznaczeniu i tak życzymy im śmierci torturach). Za to poznajemy całą intrygę grubymi nićmi szytą. Okazuję się, że za wszystkie morderstwa i obłęd odpowiada - uwaga uwaga - rząd, i wysoko postawione korporacje - no na to NIKT by nie wpadł.

Oczywiście dostajemy wiele odpowiedzi, dzięki czemu wreszcie można skumać serię I, ale odpowiedzi podawane są w nudny sposób bez najmniejszego polotu. Wytłumaczenie dlaczego ludzie schuzują i nie mogą opuszczać wioski jest fajne, ale fajność zabita zostaje przez NUDĘ.

No i wreszcie finał akcji. Horrorek zamienił się w film obyczajowy, a ten w Scoobiego Doo, połączonego z tanim filmem akcji klasy B. Garstka dzieci stawia czoło złej korporacji, zastawiając pułapki na ścigających ich najemników. Wyszkoleni zawodowny bez trudu pchają się we wszystkie po kolei. Nie zabrakło scen wyciętych z Rambo, kiedy "ten dobry" rozwala sześciu "tych złych", nawet się przy tym nie pocąc. Badna dzieciaków rozwala żołnierzy, uzbrojonych po zęby w karabiny maszynowe i granaty. Brakowało jeszcze, żeby główny zły rzucił hasło - I już by mi się udało, gdyby nie te wścibskie dzieciaki.

Akcja kończy się happy endem, bo przecież silą przyjaźni można pokonać przeznaczenie. Aaa, i jeszcze duszek to jakieś bóstwo, które bóstwem jest tylko z nazwy, bo jedyne co potrafi, to zaświecić oczami na czerwono.

No i co jest z tymi dorosłymi? Dlaczego większość katuje swoje dzieci? Jedna z dziewczynek jest bita i poniżana przez wuja (wcześniej ojca). Druga jest maltretowana w domu dziecka, gdzie jedynym zajęciem jest bicie podopiecznych. Inny bohater podnieca się na widok małych dziewczynek przebranych za pokojówki. Co jest z tym filmem do cholery??

Reasumując : Higurashi zaczęło naprawdę porządnym wejściem i zaskoczyło nutką oryginalności. Druga seria porzuciła dorobek pierwszej na rzecz gadajacych głów, nudy i akcji rodem z karate kida. Czuję się oszukany. Satysfakcji z oglądania nie przyniósł żaden z 24 odcinków. Jedyny plus to wyjaśnienie całej historii i stricte komediowe sceny, które trzymają poziom. Mam nadzieję, że twórców spotka klątwa samego Oyashiro-sama.

Podobno jest jeszcze seria REI, ale boję się zaczynać, bo zaraz i mnie dopadnie szaleństwo. Na szczęście zostały mangi, które utrzymane są w konwencji I serii.

Offline

 

#2 2011-04-18 23:09:20

 Dzina

ijaijaijee ło-o-ooo

4306820
Call me!
Skąd: brzuch mamy :3
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 8648
WWW

Re: Higurashi nu nako koro ni

Łach był z tego, że to wszystko wina Takano. Ale mimo wszystko wolałam wersję bez ingerencji sił wyższych.


REKLAMA: Fotografia ślubna Legnica - zapraszam i polecam, Aneta z Ostróżna.

Offline

 

#3 2011-04-18 23:16:31

 Wish69

NZ i ADP

12442293
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-10-25
Posty: 1334

Re: Higurashi nu nako koro ni

Takano od pierwszej serii wydawała się jakaś dziwna.. Jak Medusa w Soul Eater. Zmyłka była z tym sztucznym spalonym ciałem, heh. Ingerencja sił wyższych strasznie popsuła... Gdyby duszki były od samego początku, ok ( jak w Soul Eater ) ale tak z nienacka? A potem duszek też stał się człowiekiem? Skoro miał taką moc dlaczego jako duszek nie przemknął do pokoju Takako, nie zmaterializował się i nie poderżnął jej gardła?? Tadam!! I te pułapki... TO było śmieszne jako humorystyczne przerywniki, ale walka z najemnikami, za pomocą pułapek... nie.... nie...... dość...... leki, leki, leki...

Offline

 

#4 2012-02-03 21:44:31

Marblecake

Wypierdalaj, daj minusa

Zarejestrowany: 2012-01-31
Posty: 10

Re: Higurashi nu nako koro ni

CHIŃSKEI BAJKI TO CHUJ XD WALE ŁIBUSUW


http://kwejk.pl/obrazek/267646/jan,peda%C5%82,ii.html))
http://janpedal2.ho.am/papa.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora