Rysujemy

Dla każdego kto lubi rysować.

Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#1 2011-06-30 20:25:23

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

O zwierzętach i innych stworach

Aby nie zaśmiecać Wszystkotematu, osobny temat o zwierzakach. Pytania, chwalenie się i ogólne słodzenie.
Wszystko pod wpływem parunastu postów o szczurach, hodowlach i anty-zoologach.
A zaczęło się to tu: http://www.rysujemy.pun.pl/viewtopic.ph … 609#p54609

Ostatnio edytowany przez Sky (2011-06-30 20:26:27)

Offline

 

#2 2011-07-01 01:25:51

 Engordia

wio myszata!

Skąd: się biorą dzieci?
Zarejestrowany: 2010-01-03
Posty: 1828

Re: O zwierzętach i innych stworach

Tak z ciekawości, czy choroby ogoniastych mogą przenieść się na ludzi?
Miałam wcześniej świnkę morską, która przez jakiś czas miała świerzba, i z tego co wiem bliski kontakt mógł prowadzić do przeniesienia się choroby na człowieka. Boję się, że dajmy na to jakieś świństwo z ciurka, nowotwór, czy inne zapalenia mogą przenieść się na mnie. Kluczowe pytanie, gdyż matka tez by chciała wiedzieć.


''Zaufanie... jest jak kartka papieru... raz zgniecione nigdy-nie będzie-takie-samo...''

''Nic nie poradzę na to, że nikt nie kupuje moich obrazów.
Przyjdzie jednak czas kiedy ludzie zrozumieją,
że ich wartość przekracza cenę jaką dałem za farby.'' - Vincent Van Gogh

Offline

 

#3 2011-07-01 10:48:31

 Ciechu

bardzo zuy user

Zarejestrowany: 2009-07-29
Posty: 1973

Re: O zwierzętach i innych stworach

To nowotwory są zaraźliwe? Nie wiedziałam.

Offline

 

#4 2011-07-01 11:27:32

 Blanka

Wojowniczy Żółw Ninja

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-01-06
Posty: 1827
WWW

Re: O zwierzętach i innych stworach

Nowotworem się nie zarazisz, to pewne. Domowe szczury raczej nie przenoszą chorób groźnych dla człowieka, chyba, że wcześniej miały kontakt z jakimś dzikim przedstawicielem tego gatunku czy w były w miejscu, w którym przebywał. Jak wiadomo, choroby groźne dla ludzi przenoszą też nie same szczury, a ich pchły.
Świerzb. Nie spotkałam chyba jeszcze osoby, na którą szczurzy świerzb by się przeniósł. Ważne po prostu, żeby szybko z jakimikolwiek objawami pójść do weta. Pchły czy wszy mogą wejść na ludzi i swędzieć, ale nie będą składały jajek.
Nie jestem z tym specjalnie obeznana, lepiej poczytaj trochę ten dział; http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=42
Proszę mnie poprawić, jeśli się w czymś pomyliłam lub błędnie napisałam...

Edit; o, tego tematu szukałam: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=5336

Ostatnio edytowany przez Blanca (2011-07-01 11:32:43)

Offline

 

#5 2011-07-04 20:49:28

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: O zwierzętach i innych stworach

Dobra ja się wypowiem. Można, przy długim i bezpośrednim kontakcie zarazić się świerzbem. Trzeba jednak by było chyba rozdrapać sobie ranę i tam wkruszyć zeskrobinę ze świerzbem ze szczura :P Ale możliwe, czyli po prostu higienę utrzymujemy.

Nowotworem się nie zarazisz, ani zapaleniem płuc, bo bym musiała już mieć te choroby. Za to ty, gdy jesteś chora, możesz zarazić szczura, więc wtedy też trzeba uważać. Domowe szczury to czyste zwierzęta i raczej nie ma żadnej szansy. Jest JEDNA choroba, bardzo poważna, którą od szczura można się zarazić. Ale z tego co wiem, nie ma u nas epidemii, nie występuje już bardzo długo i raczej nie ma szans, aby szczury były nosicielami.

Muffin Kiwak
http://www.youtube.com/watch?v=RozWQXmoVcY

szczury albinotyczne mają to do siebie, że się kiwają z powodu słabego wzroku i węchu. koleżanka poprosiła, żebym jej nagrała, jak kiwa się Muffin :P
nie zwracajcie uwagi na moje gadanie ;p

Offline

 

#6 2011-07-04 22:05:07

 Blanka

Wojowniczy Żółw Ninja

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-01-06
Posty: 1827
WWW

Re: O zwierzętach i innych stworach

Muffin troszeczkę nieśmiały

Ja zaczęłam właśnie wielkie uszczurawianie. Jest u mnie white z rodziną, czyli rodzicami i młodszą trzyletnią siostrzyczką. Jak na razie nie spotkałam się z żadnymi oznakami obrzydzenia, najwięcej szumu zrobiła chyba moja mama tektami typu "o fuuuj, nie dotykaj tego". Ogólnie najmilej nastawiona była Weroniczka (ah, te dzieci i ich brak stereotypowego myślenia). Była ucieszona mogąc karmić i głaskać ogony Po pytaniu "i co, fajne szczurki?" odpowiedziała "faaajne!".

Offline

 

#7 2011-07-04 22:15:11

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: O zwierzętach i innych stworach

Muffin jest nieśmiały, bo niedowidzi i niedowęchuje ;D Ale jak się rozbryka, to szaleje.

Dzieci przez to niestereotypowe myślenie są super. Kiedyś siedziałam z Cookiem u weterynarza i była dziewczynka z mamą. Mama zaczęła opowiadać, że miała kiedyś szczurka i był super itp. Pozwoliłam małej pogłaskać Cookiego. Była zachwycona, a jej mama powiedziała, żeby zobaczyła ogonek. Mała pogłaskała i z taką pełną radością "o jej, jaki milusi!". To było takie urocze i pocieszne. A tyle osób brzydzi się szczurów właśnie przez ogon, chociaż nigdy nawet nie odważyło się go dotknąć. A on nie jest przecież łysy i obślizgły.

Offline

 

#8 2011-07-04 22:20:58

 Blanka

Wojowniczy Żółw Ninja

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-01-06
Posty: 1827
WWW

Re: O zwierzętach i innych stworach

Ogony są mięciutkie i cieplutkie :D

Offline

 

#9 2011-07-04 22:22:23

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: O zwierzętach i innych stworach

dokładnie, są śliczne, włochate, ciepłe, żywe
To tak samo jak z wężami, ludzie myślą, że są zimne i wilgotne, a kiedyś głaskałam wielkiego pytona. I był ciepły, suchy i umięśniony

Offline

 

#10 2011-07-04 22:41:25

 Engordia

wio myszata!

Skąd: się biorą dzieci?
Zarejestrowany: 2010-01-03
Posty: 1828

Re: O zwierzętach i innych stworach

Sky napisał:

szczury albinotyczne mają to do siebie, że się kiwają z powodu słabego wzroku i węchu.

To teraz wyobraź sobie, jak ja się śmieję, gdy wołam dwa albinoski by podeszły do drzwiczek klatki, a one bujają sie jak po dobrej imrezie : D


''Zaufanie... jest jak kartka papieru... raz zgniecione nigdy-nie będzie-takie-samo...''

''Nic nie poradzę na to, że nikt nie kupuje moich obrazów.
Przyjdzie jednak czas kiedy ludzie zrozumieją,
że ich wartość przekracza cenę jaką dałem za farby.'' - Vincent Van Gogh

Offline

 

#11 2011-07-04 22:46:39

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: O zwierzętach i innych stworach

A one już u Ciebie? Fajno :D

Offline

 

#12 2011-07-05 01:26:25

 Engordia

wio myszata!

Skąd: się biorą dzieci?
Zarejestrowany: 2010-01-03
Posty: 1828

Re: O zwierzętach i innych stworach

Ba. Od soboty ; > Jak się uda je oswoić z wyciąganiem z klatki (bo narazie robią wszystko by tego nie robić) to cyknę im jakieś foty.
Nawet imion nie mają.


''Zaufanie... jest jak kartka papieru... raz zgniecione nigdy-nie będzie-takie-samo...''

''Nic nie poradzę na to, że nikt nie kupuje moich obrazów.
Przyjdzie jednak czas kiedy ludzie zrozumieją,
że ich wartość przekracza cenę jaką dałem za farby.'' - Vincent Van Gogh

Offline

 

#13 2011-07-21 16:17:44

 Wybawca

diamentowy kapeć

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 2386
WWW

Re: O zwierzętach i innych stworach

Mam dwa nowe kotkiiii!


‎- Lady?
- Yes Bird?
- It's cold
- I know
- Bird... I cannot see a thing
- It's all in your mind

Offline

 

#14 2011-07-21 16:53:58

 Ciechu

bardzo zuy user

Zarejestrowany: 2009-07-29
Posty: 1973

Re: O zwierzętach i innych stworach

A ja mam hodowlę robaczków wszelakich. ^^

Offline

 

#15 2011-07-21 20:52:52

 Lawrenny

Gnębiciel ptactwa

Zarejestrowany: 2007-08-10
Posty: 1686
WWW

Re: O zwierzętach i innych stworach

od dobrych trzech tygodni jestem w posiadaniu szczurka. Fafik go nazwałam. Został znaleziony...na klatce schodowej.

Mieszka aktualnie u mnie w chlewiku, biega sobie luzem ;P na początku mieszkał pod kosiarką, teraz przeniósł się w kąt chlewika, gdzie jest dużo miejsca do chowania się. Co dzień przynoszę mu jedzenie. Cwany jest P:

teraz pytanie. takie domowe szczurki.. to jakiej przeciętnie są wielkości? Bo się zastanawiam, czy to hodowlany, czy dziki (jest śliczny... wygląda, jakby komuś uciekł, albo go ktoś z domu wyrzucił)


kurczaki żądzą tym światem O3O
__ __ __

http://i270.photobucket.com/albums/jj90/Lawrenny/123.jpg To jest KRÓLICZE DZIECKO. Jeśli go nie nakarmisz w ciągu godziny, umrze. DAJ MU CIASTECZKO

https://brushwarriors.com

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora