Rysujemy

Dla każdego kto lubi rysować.

Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#1 2011-07-14 20:24:12

MC MAN *$*

Rysownik

Zarejestrowany: 2011-07-14
Posty: 5

ASP

Cześć,Mam jedno pytanko! bo to forum o malowaniu więc nie mogłem chyba trafić lepiej,
chciałbym się zapytać czy trudno jest dostać się na ASP ,lubię szkicować,malować i chciałbym  się kształcić  w tym kierunku , może talentu nie mam jakiegoś wielkiego ale jak mówi mój trener 10%talentu , 90% ciężka praca .
Tak ogólnie jak kogoś będzie interesować jestem w 2 klasie technikum

Offline

 

#2 2011-07-14 20:26:11

 Dzina

ijaijaijee ło-o-ooo

4306820
Call me!
Skąd: brzuch mamy :3
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 8648
WWW

Re: ASP

Pokaż co potrafisz c:
Masz gdzieś swoje prace online?


REKLAMA: Fotografia ślubna Legnica - zapraszam i polecam, Aneta z Ostróżna.

Offline

 

#3 2011-07-14 20:37:46

MC MAN *$*

Rysownik

Zarejestrowany: 2011-07-14
Posty: 5

Re: ASP

Oczywiście prace mam ale nie online,musiałbym je walnąć do neta,teraz rzadko korzystam z neta ale spróbuje szybko je wsadzić na forum

ps
Czekam na odpowiedz na temat ASP !!

Offline

 

#4 2011-07-14 20:38:47

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: ASP

trener ma rację, bez ćwiczeń nawet osoba z wielkim talentem wypadnie słabo. Możesz pokazać, jak Ci idzie, dostaniesz tutaj pomocne rady i może uda nam się ocenić twoje możliwości.
Co do samego ASP, wiele zależy od miasta. Jednak ogólna zasada jest taka - oni lubią samouków. Uwielbiają też wszelkie akty i pozowanie na formacie B1 oraz rysunki martwej natury, również na takich formatach. Plus jakieś szkice anatomiczne itp. Masz jeszcze 2 lata, jeżeli jesteś w 2giej klasie, a 3, jeżeli do 2giej klasy idziesz, a to kupa czasu. Można zrobić ogromne postępy przez rok, ale trzeba ćwiczyć. I mieć kogoś, kto prace oceni w nakieruje w odpowiednią stronę.

Offline

 

#5 2011-07-14 21:55:10

MC MAN *$*

Rysownik

Zarejestrowany: 2011-07-14
Posty: 5

Re: ASP

Dzięki
Postaram się wrzucić moje prace jak najszybciej
i będę czekał na opinie


Mam jeszcze jedno takie pytanko czy są warszawie zajęcia że sztuki i jakie są koszta takich zajęć ?!,koszty są dość ważną sprawą bo moje przypływy gotówki nie są jakieś bardzo wysokie

Offline

 

#6 2011-07-14 21:59:19

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: ASP

http://www.e-korepetycje.net/szukaj?wha … o=&place=0

poszukaj tu, ja na tej stronie znalazłam swoją 'korepetytorkę' z rysunku. Wg mnie lepiej chodzić rzadziej na prywatne lekcje, niż na kursy, ponieważ korepetytor zwraca uwagę tylko na ciebie, przez co szybciej robisz postępy. A takie kursy na kilkanaście osób to tylko zadawanie ćwiczeń i pomrukiwanie "dobrze/źle".

Ja byłam na 6 lekcjach po 3 godziny rok temu i zrobiłam większe postępy, niż sama w rok i większe, niż rówieśnicy z kursu na uczelni, a chodzili 7 miesięcy.

Offline

 

#7 2011-07-14 22:18:06

MC MAN *$*

Rysownik

Zarejestrowany: 2011-07-14
Posty: 5

Re: ASP

Zapewne się przyda i zaraz zajrzę ! ,myślałem też żeby iść na stare miasto tam dużo "Artystów" siedzi i sprzedają portrety  i jeszcze raz dzięki

Offline

 

#8 2012-07-09 00:40:50

Polnik

oaza spokoju

6653902
Skąd: Słubice
Zarejestrowany: 2007-08-24
Posty: 472
WWW

Re: ASP

Temat od dawna nie ruszany z tego co paczę więc podbijam! (a w moim aktualnym stanie jak najbardziej trafiony, bo o czym myśli pijany polniś? O swojej marnej przyszłości i edukacji!)

Pytanie- Warto czy nie warto iść na ASP? Tak według was. Bo moje zdanie na ten temat jest proste- ASP (lub Uniwersytet Artystyczny w moim wypadku(nie jestem studentką ale tam mam zamiar startować) , bo uczelnia w Poznaniu zmieniła nazwę i co nieco w strukturze) to praktycznie tylko papierek, który ładnie wygląda, ale który nie daje ŻADNEJ gwarancji na pracę w zawodzie. Bo jak wszyscy dobrze wiemy z pracą dla artystów  ciężko (i proszę mi nie mówić - znajdź sobie normalną robotę a sztukę traktuj jako hobby, bo prędzej zdechnę niż to zrobię)
Z drugiej strony, aby tak nie marudzić na te uczelnie artystyczne, bo po coś są - taka uczelnia to szansa na spotkanie się z naprawdę dobrymi artystami i szansa na kształcenie własnego warsztatu pod ich kierunkiem. Chociaż różnie to bywa bo na tych bardziej  nowoczesnych uczelniach(Poznań, Warszawa) jest więcej  gadania o sztuce niż tworzenia (kwestia wyboru pracowni i własnego samozaparcia by tworzyć coś poza pracownią (: )


No wiem że za często używam nawiasów ale myślę bardzo chaotycznie (wiem że to jest jak tłumaczenie się "bo mam małego" ale nie chce mi się pisać tych moich chaotycznych myśli od nowa (; )  Czekam na wasze mniej chaotyczne myśli na ten temat



  *zło*

Offline

 

#9 2012-07-09 01:38:31

 ramalooke

Rysownik

1583052
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2012-05-27
Posty: 139
WWW

Re: ASP

Dobra. Po pierwsze. Pracy dla artystow jest caaaaaaaale mrowie. Tylko konkurencja bardzo silna. Po drugie. Musisz wiedzieć, że ta branża wymaga całkowitej dedykacji. Jeśli tym nie żyjesz i nie pracujesz nad swoimi umiejętnościami, to żadna uczelnia artystyczna nic Ci nie da. Papierek nie ma najmniejszego znaczenia. Wielu znakomitych artystów, pracujących przy największych filmach nie ma wykształcenia artystycznego, to samouki. Tutaj liczy się po prostu silne portfolio. Brałem udział w rekrutowaniu artystów do firmy w której pracuję. Większość 'magistrów sztuki' była po prostu beznadziejna i nie pomógł im papierek.

Tak więc iść na to ASP czy nie iść? Wszystko zależy od Ciebie oczywiście. Jeśli się zdecydujesz trafisz w środowisko ludzi o podobnych zainteresowaniach (sztuka), będziesz miala dostęp do pracowni uczelnianej, modeli itp. Musisz się jednak liczyć z tym, że uczelnia nie nauczy Cię rzeczy potrzebnych w branży. Dlatego będziesz musiała dużo pracować w domu i poza projektami do szkoły, które zjedzą większość Twojego czasu, będziesz musiała pracować nad własnymi projektami.

Ja osobiście nie zdecydowałem się na ASP. Jestem dostatecznie silnie zmotywowany i nie potrzebuje bata w postaci profesorów zmuszających mnie do pracy. Uznałem więc, że nie chce marnować czasu na uczelniane projekty, skoro mogę nauczyć się wszystkiego sam. Jest mnóstwo wiedzy na ten temat w internecie. Fora, tutoriale, artykuły, ebooki nic tylko brać i pracować.

Ale jak mówię. Każdy jest inny i potrzebuje innej stymulacji. To tylko mój punkt widzenia, nie posiadam wielkiej mądrości itepe.


'If you don't make mistakes, you're not working on hard enough problems. And that's a big mistake.'

Blog
Twitter
DeviantArt

Offline

 

#10 2012-07-09 02:21:09

Polnik

oaza spokoju

6653902
Skąd: Słubice
Zarejestrowany: 2007-08-24
Posty: 472
WWW

Re: ASP

To oczywista oczywistość, że nad umiejętnościami  powinno się pracować całe życie Zastój/ograniczenia w technice/stylu to chyba najgorsza rzecz dla każdego "artysty".Swoją drogą... Jakoś od początku gimnazjum siedzi we mnie myśl, że muszę iść na studia artystyczne. Jeśli nie dostanę się za pierwszym razem to może za drugim, a jak nie za drugim to polezę na zaoczne.  Bez tego czułabym się trochę niespełniona.

Wystartowanie na uczelni to moim zdaniem świetna okazja do poszerzenia swoich horyzontów. Jestem z tych wariatów-masochistów, którzy bardzo lubią dobrą krytykę, a krytyka od dobrego profesora to czysta rozkosz Czy nie nauczy mnie rzeczy potrzebnym do branży? Trochę się z Tobą nie zgodzę, bo tu zależy sporo od tego jaki kierunek wybierzemy. Ze smutkiem stwierdzam, że np. po takiej grafice warsztatowej niestety nie ma już przeszłości ( ubolewam, bo grafikę doceniam i kocham) . Ale np. taka animacja... why not? I  nie samą praktyką człowiek żyje. Wielu wyda się to śmieszne ale wiedza z zakresu historii sztuki albo początków kierunku w którym się kształcą(każdej osobie interesującej się fotografią polecam zapoznać się z jej początkami bo to istna magia!)  pozwala niesamowicie rozwinąć warsztat.
A profesora nie traktuję jak bat( mimo tych wariacko-masochistycznych zapędów )Po prostu potrzebuję pracy z żywym organizmem, zdolnym do dyskusji .

Papierek? Powiem na własnym przykładzie- niby nic, ale jak zobaczyłam ze mój tatuażysta ukończył ASP to jednak było mi jakoś lepiej na sercu (ale oczywiście nie to zadecydowało o tym że go wybrałam, miał świetne portfolio i ładne oczy) To głupie ale też chcę aby ktoś kiedyś zobaczył mój papierek z UA i to chociaż troszeczkę docenił .

jeszcze jedna  rzecz- Samouki czy nie, masz rację- silne portfolio to podstawa. Ale to też loteria, zupełnie jak przy wyborze na uczelnie. Trzeba wiedzieć czego się od Ciebie oczekuje i albo się IM spodoba, albo nie.  Na ASP też dużo zależy od tego na jakich profesorów się trafi przy egzaminie .



  *zło*

Offline

 

#11 2012-07-09 02:45:29

 ramalooke

Rysownik

1583052
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2012-05-27
Posty: 139
WWW

Re: ASP

Zrobisz jak uważasz. Swoją wypowiedź opieram o doświadczenia swoje oraz kolegów. Tych po uczelniach i samouków, pracujących zdalnie lub na etacie w studio.

Widzę jednak, że jesteś ukierunkowana na ASP. Więc w sumie dyskusja jest zbędna Zrób risercz szkół, wybierz najlepszą i uderzaj xd. To świetne miejsce, w którym można się znaleźć jeśli dobrze się do tego podejdzie. Także JOŁ!


'If you don't make mistakes, you're not working on hard enough problems. And that's a big mistake.'

Blog
Twitter
DeviantArt

Offline

 

#12 2012-07-09 03:11:02

Polnik

oaza spokoju

6653902
Skąd: Słubice
Zarejestrowany: 2007-08-24
Posty: 472
WWW

Re: ASP

Ja też głównie opieram się o doświadczenia znajomych A dyskusja nie jest zbędna, bo dobra dyskusja nie jest zła i zawsze warto się zapoznać z trochę innym punktem widzenia po to jest forum, co nie? C:

Jeszcze jestem napalona na studia ale zapewne za jakiś rok (jak już nie będzie mnie na tym forum bo tradycyjnie je porzucę z przytupem i okrzykiem-"bo nie jestem modem!" ;P) będę przeklinać cały świat i rozpaczać bo się nie dostanę ;p(dobra. samorealizacja samorealizacją ale to też trochę tak, że MUSZĘ studiować do 25 roku życia i nie ma bata. nie studiuję-klepię biedę. a na inne studia się nie dostanę. cChyba że na politologię na Collegium Polonicum( oddział Uniwierku Adama Mickiewicza) ale ja pieprzę za przeproszeniem politologię. )

a właściwie to pożyjemy, zobaczymy .



  *zło*

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora