Rysujemy

Dla każdego kto lubi rysować.

Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#31 2009-07-31 12:42:20

Mitsuki

'La Chupacabra'

6953634
Skąd: Kraków ^^
Zarejestrowany: 2008-06-24
Posty: 2141
WWW

Re: Copic Markery i ProMarkery

Weź pokaż ^w^
Chętnie zobaczymy


trololololololo....

Offline

 

#32 2009-07-31 19:55:25

Ishika

Rysownik

Zarejestrowany: 2009-07-31
Posty: 11

Re: Copic Markery i ProMarkery

Markery, czy rysunki z ich użyciem?

Offline

 

#33 2009-07-31 20:44:37

Mitsuki

'La Chupacabra'

6953634
Skąd: Kraków ^^
Zarejestrowany: 2008-06-24
Posty: 2141
WWW

Re: Copic Markery i ProMarkery

No rysunki XD


trololololololo....

Offline

 

#34 2009-08-01 08:41:58

Ishika

Rysownik

Zarejestrowany: 2009-07-31
Posty: 11

Re: Copic Markery i ProMarkery

Mam tylko dwa rysunki (przeklęty skaner, musiał się popsuć akurat teraz T-T):
http://fc08.deviantart.com/fs46/f/2009/ … a_chan.jpg
http://fc07.deviantart.com/fs49/f/2009/ … a_chan.jpg

Pierwsze rysunki markerami.

Offline

 

#35 2009-09-20 18:50:47

DemonedAway

Rysownik

Zarejestrowany: 2009-09-20
Posty: 3

Re: Copic Markery i ProMarkery

Lawrenny napisał:

A ciekawe ile w Japoni kosztują TwT

Z tego co wiem w Japonii jeden Copic typu Sketch (czyli ten podobno najlepszy typ, które występuje też w większej ilości kolorów) kosztuje, przekładając to naszą walutę, około 7 złotych.

Ja sama mam Promarkery firmy Letraset. To na pewno nie to samo co Copici, ale są całkiem dobre. Kolorowanie nimi to niezła frajda. Niestety też swoje kosztują, więc jak na razie jestem w posiadaniu tylko 27 sztuk >_< Mam nadzieję, że w ferie zimowe polecę do Szkocji, to wtedy kupię sobie więcej tam. Letraset to angielska firma więc w Wielkiej Brytanii te markery są trochę tańsze niż u nas. Pierwsze markery kupiłam sobie właśnie tam, i za paczkę z dziesięcioma markerami i cienkopisem zapłaciłam niecałe 18 funtów, czyli ok. 80zł. W Polsce jedno takie opakowanie kosztuje prawie 100zł.

Offline

 

#36 2009-09-21 12:19:31

 Wybawca

diamentowy kapeć

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 2386
WWW

Re: Copic Markery i ProMarkery

Ja mam 4 Promarkery i jest z nich zadowolona (są w kolorze skóry).

Nie wiem czy są gorsze czy lepsze od Copic, niestety nie mam porównania.


‎- Lady?
- Yes Bird?
- It's cold
- I know
- Bird... I cannot see a thing
- It's all in your mind

Offline

 

#37 2009-10-22 10:54:53

Bilq

Rysownik

Zarejestrowany: 2009-08-02
Posty: 6
WWW

Re: Copic Markery i ProMarkery

A czy ktoś może używa innych markerów? Bo chciałam zacząć pracę z markerami, ale, że na razie dużymi funduszami nie dysponuję to chciałam pójść po kosztach:p Ogólnie marzyły mi się z pędzelkową końcówką, ale na copiki na razie mnie nie stać, a zestawy touch twinów mają takie średnie kolory....Myślałam o kupnie 20 Prismacolorów (na allegro jest fajna oferta:p) i któryś z zestawów OTR (np. ten: http://wrongsideshop.pl/shop/1421,otr.8 … r-set.html - nie wiem, muszę porównać kolory). Prismacolory są raczej dobrze oceniane, podejrzewam, że są podobnej jakości co promarkery. Nie mam pewności jednak do tych OTRów... Ma ktoś może? Boję się, że ciężko będzie je mieszać ze sobą, no ale z drugiej strony to mają też w ofercie blender...

Offline

 

#38 2009-12-24 12:40:03

 Furujiru

Rysownik

Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 17

Re: Copic Markery i ProMarkery

Dla ułatwienia wam wyboru może niedługo zrobię porównanie tych markerów. Było by to porównanie: copiców, promarkerów, touch`ów (z pędzelkową końcówką) i jeszcze jakby się dało to kupiłbym te OTR. No, ale to się później zobaczy. Jak zarazie to polecam na początek kupić sobie Promarkery ponieważ można na nich dobrze nauczyć się takimi markerami kolorować. Następnie jak już się lepiej nauczysz kolorować to, można, wyprubować touch`e brush gdyż maja końcówkę pędzelkową. Jak przepasuje komuś końcówka brush i będzie się uczył kolorować no i w końcu odnajdzie swój styl kolorowania to można się brać za copic ciao (nie skech czy clasic bo te są najtańsze).

Po pierwsze to ogóle trzeba się zastanowić czy chce się wydawać tyle kasy i czy naprawdę kolorowanie takimi ustrojstwami sprawia wam przyjemność.

Copic skech i clasic to już inna bajka. Tego typu markery są stworzone dla profesjonalistów tworzących np. projekty samochodów lub też projektantów mody. :D

Bilq napisał:

Boję się, że ciężko będzie je mieszać ze sobą, no ale z drugiej strony to mają też w ofercie blender...

Nie używaj blender`a. Lepiej już mieć przynajmniej jeden ton do jakiegoś koloru i nim sobie,,mieszać".

Ostatnio edytowany przez Furujiru (2009-12-27 13:26:32)

Offline

 

#39 2010-02-18 19:57:42

DemonedAway

Rysownik

Zarejestrowany: 2009-09-20
Posty: 3

Re: Copic Markery i ProMarkery

Furujiru napisał:

Copic skech i clasic to już inna bajka. Tego typu markery są stworzone dla profesjonalistów tworzących np. projekty samochodów lub też projektantów mody. :D

Copic Sketch i Classic nie są koniecznie dla profesjonalistów. Są używane przez wielu hobbystów, którym nie wystarcza Ciao. Ciao ma bardzo mało kolorów w porównaniu do Sketchy i mieści się w nich mniej tuszu, więc trzeba je częściej napełniać. Poza tym ze Sketchami można też używać aerografu.

Bilq napisał:

A czy ktoś może używa innych markerów? Bo chciałam zacząć pracę z markerami, ale, że na razie dużymi funduszami nie dysponuję to chciałam pójść po kosztach:p Ogólnie marzyły mi się z pędzelkową końcówką, ale na copiki na razie mnie nie stać, a zestawy touch twinów mają takie średnie kolory....Myślałam o kupnie 20 Prismacolorów (na allegro jest fajna oferta:p) i któryś z zestawów OTR (np. ten: http://wrongsideshop.pl/shop/1421,otr.8 … r-set.html - nie wiem, muszę porównać kolory). Prismacolory są raczej dobrze oceniane, podejrzewam, że są podobnej jakości co promarkery. Nie mam pewności jednak do tych OTRów... Ma ktoś może? Boję się, że ciężko będzie je mieszać ze sobą, no ale z drugiej strony to mają też w ofercie blender...

Jeśli marzy ci się pędzelkowa końcówka to warto jeszcze poszukać Neopiko. Prismacolorów nie używałam, ale ProMarkerów tak i z tego co słyszałam są od ProMarkerów gorsze pod kilkoma względami... Ale w sumie każdy ma swoje zdanie.
A używanie blendera to zły pomysł. Niby blender dosłownie tłumaczy się jako łącznik czy mieszacz, ale tak naprawdę nie łączy on kolorów, tylko je rozjaśnia.

Offline

 

#40 2010-06-09 17:09:26

 Furujiru

Rysownik

Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 17

Re: Copic Markery i ProMarkery

DemonedAway napisał:
Copic Sketch i Classic nie są koniecznie dla profesjonalistów. Są używane przez wielu hobbystów, którym nie wystarcza Ciao. Ciao ma bardzo mało kolorów w porównaniu do Sketchy i mieści się w nich mniej tuszu, więc trzeba je częściej napełniać. Poza tym ze Sketchami można też używać aerografu.

To fakt ale są to najczęściej osoby, które rysują bardziej niż lepiej. (No oczywiście są takie osoby co kolorują copicami a wcale rysunków za ciekawych nie mają)
Co do napełniania to właściwie to się wyrównuje względem ciao i sketch. W jednych musisz częściej napełniać tuszem a w drugich nie.

Ja jak na razie mam tylko 12 copic ciao i 3 tusze uzupełniające. Mam je właściwie tylko dlatego że mój chrzestny mieszka w Irlandi i poprosiłem go żeby mi sprezentował parę. :D
Plus do tego mam jeszcze kilkanaście promarkerów i 4 touch brush markery. Teraz jeszcze zamówiłem 11 touch twin markerów (najtańsze markery jakie znalazłem w internecie - 6.80 zł za sztukę) Fakt, że trzeba sporo się namęczyć żeby dojść do porozumienia z firma, która je sprzedaje ale warto (Są problemy z kontaktem do nich itp. itd.)

Offline

 

#41 2010-06-14 18:01:13

 Wybawca

diamentowy kapeć

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 2386
WWW

Re: Copic Markery i ProMarkery

Oł... jakbyś dostał te touch twin to byś napisał jakie wrażenia. Zastanawiam się nad nimi od pewnego czasu i ciekawi mnie czy dają one  efekty podobne do copiców.


‎- Lady?
- Yes Bird?
- It's cold
- I know
- Bird... I cannot see a thing
- It's all in your mind

Offline

 

#42 2010-06-27 21:35:01

 Furujiru

Rysownik

Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 17

Re: Copic Markery i ProMarkery

Uhh... Touch twinów jednak nie mam... Zaszło nieporozumienie (nie mieli tych kolorów co chciałem ;p ) ale za to mam 10 OTR 960.
Zrobię takie podsumowanie.
Markery OTR 960:
- cena - Uważam, że jest to bardzo dobra cena dla tych markerów. 8 zł za sztukę w porównaniu z Promarkerami (10 - 12 zł) to już coś.
- jakość - Bardzo dobra. Plastikowa sześcienna obudowa powygładzana na krawędziach (przyjemniejsza w dotyku od Promarkerów i wygodniejsza w użytku). Końcówki są wykonane znakomicie. Żadnych poszarpańców czy przycięć :B. Szczerze to mogę powiedzieć, że szeroka końcówka jest moim zdaniem o wiele lepsza niż w Copic Ciao. Cienka końcówka jest trochę ostrzej zakończona nić w Pro dzięki czemu można robić jeszcze mniejsze detale. Tusz jest dość podobny do Promarkerów. Za jego wychodzeniem po za kontury odpowiada jedynie wprawa w rysowaniu markerami. Mogę jedynie powiedzieć, że raczej przy używaniu OTR`ów  należy kolorować trochę dalej od konturów niż w Pro. Skuwki są ok. Jedynym minusem jest papierowa nalepka która podaje kolor. Po prostu może się oderwać  (W co raczej wątpię gdyż takie same są w Touch Brush i jakoś mi się nie oderwały ;p) i podaje nie prawdziwy kolor (Co występuje właściwie we wszystkich markerach).
- wygląd - Bardzo dobry. Wszakże nie to samo co Copic Ciao czy Sketchy (Sketch jedynie widziałem koleżanki) ale na wysokim poziomie.
- praca z nimi - Gdyż mam właściwie tylko skórzaste kolory to dość mało napiszę. Ale co tu dużo pisać... Cud, miód, malina! Można nimi robić bardzo gładkie przejścia mając zaledwie kilka kolorów. Jeżeli ma się wprawę drobne detale nie sprawiają problemów w kolorowaniu. Czasami tusz może wyjść po za kontur ale nie ma się co martwić trzeba mieć po prostu kontrole nad spływaniem tuszu z końcówki.

Dalszą część napiszę potem gdyż nie mam już siły.

Offline

 

#43 2010-06-27 22:11:46

 Wybawca

diamentowy kapeć

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 2386
WWW

Re: Copic Markery i ProMarkery

Ciekawe te OTR-y. Niedługo urodziny, więc muszę coś wykombinować.


‎- Lady?
- Yes Bird?
- It's cold
- I know
- Bird... I cannot see a thing
- It's all in your mind

Offline

 

#44 2010-06-27 22:24:01

 Furujiru

Rysownik

Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-12-23
Posty: 17

Re: Copic Markery i ProMarkery

http://parpan.deviantart.com/#/d2sd8ae tak do zaglądniecia. :D Zrobiona markerami i białym i czerwonym tuszem.
Skura tych jegomościów jest zrobiona przy pomocy OTR i Copiców.
Jak chcesz mogę wrzucić jakieś zdjęcia.

Offline

 

#45 2010-06-27 23:45:43

 Wybawca

diamentowy kapeć

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 2386
WWW

Re: Copic Markery i ProMarkery

Byłoby mi bardzo miło : ).

Ostatnio edytowany przez Wybawca (2010-06-27 23:47:17)


‎- Lady?
- Yes Bird?
- It's cold
- I know
- Bird... I cannot see a thing
- It's all in your mind

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora