Rysujemy

Dla każdego kto lubi rysować.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#16 2010-05-15 16:26:55

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: Cieniowanie ołówkiem

teraz przy nauce rysunku, wiem, jakie masakryczne błędy popełniałam. Więc przede wszystkim - szraf! kreskowaniem osiągnie się wszystko - a rozmycie i tak następuje przy dłuższej pracy przy rysunku (i ręka cała brudna...)

profesjonalnie ołówka się nie rozmazuje, a wiszery są do pasteli

Offline

 

#17 2010-05-15 18:56:05

 Wybawca

diamentowy kapeć

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 2386
WWW

Re: Cieniowanie ołówkiem

Ja też chcę na naukę rysunku...


‎- Lady?
- Yes Bird?
- It's cold
- I know
- Bird... I cannot see a thing
- It's all in your mind

Offline

 

#18 2010-05-15 19:03:03

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: Cieniowanie ołówkiem

powiem Ci, że to naprawdę wspaniała sprawa. Mimo, że startuje na architekturę, to mogę się nauczyć wielu spraw całkowicie plastycznych (teraz przerabiam malowanie kredkami). Jeżeli trafi się na dobrego nauczyciela, gdzie złapiesz wspólny język, to możesz zrobić wielkie postępy.
Widzę to po sobie - byłam ok 6 razy (może nawet nie) i już stawiam wielkie kroki. Nie pomyślałabym, że jestem wstanie nabazgrać taki pejzaż, jaki pokazywałam.

Nawet jeżeli się nie dostanę, to naprawdę wiele skorzystałam z tej nauki. I to mnie cieszy.

Offline

 

#19 2010-05-15 19:14:58

 Wybawca

diamentowy kapeć

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 2386
WWW

Re: Cieniowanie ołówkiem

Kurczę, rodzice mi mówili, że może od września mnie zapiszą gdzieś do Warszawy. Chciałabym iść na naprawdę ciekawy kurs, ale wszytskie są takie drogie. Są też tańsze, ale nie wiem czy tam będą naprawdę uczyć. Nie chcę iść na jakąś architekturę, tylko od tak, żeby się czegoś nauczyć.
A ty Sky gdzie chodzisz?


‎- Lady?
- Yes Bird?
- It's cold
- I know
- Bird... I cannot see a thing
- It's all in your mind

Offline

 

#20 2010-05-15 19:22:15

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: Cieniowanie ołówkiem

Powiem tak - wszelkim kursom mówię nie. Jeżeli masz wybulić kasę na kurs, gdzie będzie chodzić co najmniej 20 osób - wybierz ten tańszy. Bardzo ciężko jest kierować wszystkich studentów i pokazywać im, gdzie popełniają błędy. Widzę po moim koledze - chodzi na kurs organizowany przez uczelnię, na którą startuje. Kosztował 700 zł i obejmuje parę sobót (czasami z wielkimi przerwami). Na sali jest 20-30 osób. Mimo, że chodzi już tam pół roku - nadal wszystko leży. Konstrukcja, cieniowanie. Wstawiłabym jego rysunek, ale nie mam zgody. Ogólnie - klapa. Po co przepłacać?

Jestem za małymi grupami rysunkowymi. Czasami są organizowane kursy przez małe oddziały MDK. 5 osób - jeden/dwóch nauczycieli i jest ok. U mnie było coś takiego bezpłatnie (ale wtedy byłam dzieckiem i wstydziłam się tam chodzić).

Ja uczę się indywidualnie u studentki. Nie wiem, czy płacę dużo - 75 zł za trzy godziny, raz w tygodniu. Ale z każdej lekcji wynoszę napraaawde wiele. Zapłacę za wszystko mniej więcej tyle, ile mój kumpel za swój kurs. Może będę chodziła krócej - ale wyciągnę z tego 10 razy więcej, bo osoba, która mnie uczy, pracuje tylko ze mną.

Offline

 

#21 2010-05-16 15:53:03

 Dzina

ijaijaijee ło-o-ooo

4306820
Call me!
Skąd: brzuch mamy :3
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 8648
WWW

Re: Cieniowanie ołówkiem

Też właśnie nad kursem myślałam :x
Bo wiecie jak to jest - ludzików czy zwierzaki rysować każdy głupi może, ale konstrukcje to już inna bajka.

Sky, to ja zapisuję się do Ciebie od przyszłej jesieni


REKLAMA: Fotografia ślubna Legnica - zapraszam i polecam, Aneta z Ostróżna.

Offline

 

#22 2010-05-16 18:59:37

 Wybawca

diamentowy kapeć

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 2386
WWW

Re: Cieniowanie ołówkiem

A jak Ty znalazłaś taką studentkę o.O? Co nie wpiszę w google, to mi od razu jakieś Domina, czy Labirynty(a na ten chodzi moja siostra i też nie zauważyłam u niej większych postępów).


‎- Lady?
- Yes Bird?
- It's cold
- I know
- Bird... I cannot see a thing
- It's all in your mind

Offline

 

#23 2010-05-16 19:09:28

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: Cieniowanie ołówkiem

A była jakaś strona, gdzie się korepetytorzy ogłaszali, chłopak mi podrzucił jakieś dwa ogłoszenia i wybrałam... Trafiłam tak, że mam 10 minut piechotką na zajęcia ;p
Jak przegrzebie archiwum, to Ci podam. (znalazłam jakoś tu http://www.e-korepetycje.net/)
Możesz się popytać znajomych znajomych z plastyka czy architektury, czy nie dadzą Ci parę godzin korepetycji.

poszukaj tu: http://www.e-korepetycje.net/malarstwo-i-rysunek

widzę, że tanio sobie liczą

Offline

 

#24 2010-05-16 19:13:32

 Wybawca

diamentowy kapeć

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 2386
WWW

Re: Cieniowanie ołówkiem

Właśnie problem w tym, że ja nikogo takiego nie znam. W OPP jest jedna grupa rysunkowa, a na niej panie piją sobie herbatkę, a my mamy robić plakaty na konkursy, żeby grupa miała więcej osiągnięć.

Dzięki za stronę : ).


‎- Lady?
- Yes Bird?
- It's cold
- I know
- Bird... I cannot see a thing
- It's all in your mind

Offline

 

#25 2010-08-13 10:30:37

 JJxenon

Rysownik

Call me!
Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 2010-08-05
Posty: 56

Re: Cieniowanie ołówkiem

Czytam poprzednie posty i rzeczywiście rozmazywaniem ołówka do niczego się nie dojdzie . Tak naprawdę to lepiej poświęcić te trochę godz. więcej i cieszyć się potem satysfakcją z tego że jednak dokonaliśmy tego bez żadnych pomocy . Poza tym przez takie delikatne kreskowanie wyrabiamy w sobie cierpliwość .

A co można uzyskać nie rozmazując prac ? . Spójrzcie na moje wybrane z galerii :
Imari 
Scorpion 
AN2

Dlatego nie rozmazujcie swoich prac a starajcie się je delikatnie szrafować . Efekty potrafią być oszałamiające

Ostatnio edytowany przez JJxenon (2010-10-01 10:22:15)

Offline

 

#26 2010-08-13 19:49:19

 choui

BAZINGA

13497386
Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 964

Re: Cieniowanie ołówkiem

o ja, człowieku. nieźle ci to wychodzi. jeżeli mam powiedzieć że ktoś ma talent to mówię to o tobie.
sam o rozmazywaniu dawno zapomniałem i ja np. lubie rysować coś przez nawet kilka dni a nawet tygodni podchodząc do tego po kawałku niż majznąc od razu całość paluchem.sam bym może wrzucił efekt tego ale przy tym co jjxenon zapodał to normalnie mi wstyd za ołówek łapać

Offline

 

#27 2010-08-13 20:37:43

 JJxenon

Rysownik

Call me!
Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 2010-08-05
Posty: 56

Re: Cieniowanie ołówkiem

Nigdy nie jest wstydem łapać za ołówek , bo ja też poświęciłem ładne parę latek by uzyskiwać takie efekty . Chciałem tylko Wam pokazać co można osiągnąć pracą własnych rąk a nie wspomaganiem się przyborami do rozcierania ołówka . Sam tak kiedyś robiłem , choć rozcierałem to bardzo profesjonalnie . Jednak powiedziałem sobie że wolę poszrafować dłużej ale sumienie czyste

Ostatnio edytowany przez JJxenon (2010-08-13 20:38:30)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora