Rysujemy

Dla każdego kto lubi rysować.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#1 2010-07-18 12:24:48

 JustArandomGuy

Rysownik

5063379
Zarejestrowany: 2010-07-17
Posty: 76

Vanek i Ty

Siemanko :D sem Vanek i wyłożę kawę na ławę, bez owijania w sreberko.

Poszukuje osoby uzdolnionej w rysowniczej sztuce.

O co mi biega - jestem jakby to ująć, fanatykiem komiksów. Szczególnie tych dobrych.

Niestety, zawsze brakło mi woli by wyrobić w sobie zdolności plastyczne... w sumie można powiedzieć, że to wina lenistwa, braku motywacji i szczypty braku zaparcia w tej materii... cóż, jednym słowem nie umiem rysować tak, jakbym chiał ;p

Jestem za to całkiem niezły w drugą mańkę. Nie - dobry, ale niezły, przynajmniej wedle mojego zdania :3
Mam pomysł na komiks, który chciałbym również publikować w internecie. W sumie mam mnóstwo pomysłów, w zasadzie całą stertę zeszytów pełnych różnych pomysłów, do których realizacji potrzebowałbym jednakże 'pomocnej dłoni'.

Jest to projekt 'prywatny', co z tym idzie nie sądzę, byśmy z tego wyiskali jakąkolwiek kasę.
Oczywiście, jeżeli współpraca zaowocowałaby czymś, co mogłoby się sprzedać, tak jak to bywa obecnie z wieloma web comicami... uczciwe podzielenie zysków byłoby naturalne.

A co mam na myśli przez 'uczciwe' zapewne zapytacie. Uważam że balans 60-40 dla rysownika jest fair. Tak, to nie żaden bullshitting. Już wyjaśniam skąd takie zdanie.

Choć komiks wymaga balansu pomiędzy grafiką a fabułą, scenariuszem, nie szukam kogoś, kto odwalałby tylko szatę graficzną dla wyłącznie moich własnych pomysłów. Raczej jestem zainteresowany partnerem korygującym moje pomysły własnym powiewem twórczym.

Okej, to by było tyle, jeżeli chodzi o cześć wprowadzającą. Najprościej chyba będzie wypunktowanie moich 'wymagań', choć to konkretne słowo brzmi źle... no ale na lepsze nie wpadłem ;p


Poszukuję:

- Osoby chętnej do współpracy.
- Osoby mającej dość wolnego czasu, by projekt nie szedł ślimaczo.
- Posiadającej umiejętność rysowania w 'mangowej' tonacji, choć style inne niż owy również mile widziane.
- Posiadającej możliwość skanowania swoich prac. (Patrz ostatni pkt., ponieważ istnieje pewien wyjątek).
- Najlepiej, przedstawicielki płci pięknej:
  * Ponieważ wiele moich pomysłów wymaga kobiecej 'ręki' i 'spojrzenia'
  * Ponieważ jako facet, mam swoje ograniczenia w sposobie myślenia
  * Nie jest to jednakże wymóg, tylko preferencja :D
- Niekoniecznie, choć mile widziana, byłaby to osoba zamieszkująca Wrocław:
  * Nic tak nie pomaga współpracy jak rozmowy 'oko w oko'
  * W takim wypadku mogę wziąść na siebie część kosztów skanowania
  * Dałoby to również jakieś poczucie większego zaufania między partnerami-w-sztuce, no bo, jak z kimś wypijesz piwo i pogadasz, to i jakoś takoś zdaje mi się chętniej będzie się razem pracować.




Osoby zainteresowane współpracą, prosiłbym o zostawienie wiadomości tutaj, lub bezpośrednio na komunikatorze gadu-gadu. Mój nr to 5063379. Gdyby ktoś z zainteresowanych chciał mi pokazać swoją wcześniejszą pracę, byłbym wdzięczny. Jeżeli jest już opublikowana gdzieś w internecie, prosiłbym o link. W inszym przypadku mój adres mailowy to vanhasvoice@gmail.com

I ja, w ramach odpowiedzi, jak najchętniej pokażę to, co do tej pory powstało w oparciu na moim scenariuszu.

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś zainteresowany moją propozycją. Jeżeli zaś, ja i moja oferta wam nieodpowiadamy, a mimo to macie ochotę nawiązać współpracę z kimś, kto dobrze pisze i ma ciekawe pomysły, polecam również forum amatorskich pisarzy na którym bytuje już od lat z deczka powyżej czterech: Craiis.

Ostatnio edytowany przez JustArandomGuy (2012-12-16 11:06:49)


http://i54.tinypic.com/14jroqv.jpg

Offline

 

#2 2010-07-19 13:46:26

Atura

Kiriczanka

Zarejestrowany: 2010-05-03
Posty: 1207
WWW

Re: Vanek i Ty

Ach, zawsze chciałam z kimś współpracować przez internet! Jeszcze w czasach małoletnich, kiedy pisałam opowiadania. Udało mi się nawet nawiązać układ pisania razem, ale słuch o mojej współtwórczyni zaginął.
Mój styl jest pseudorealistyczny, może nawet odrobinę pseudomangowy. Komiksy uwielbiam, ale nie czytalam tytułów podanych przez ciebie. Mieszkam 8 godzin pociągiem od Wrocławia. Narysowałam kilka stron komiksu które opublikowałam na tym forum (poszukaj w Naszej Twórczości).
Nic nie obiecuję, nawet nie jestem pewna, czy zabiorę się za pierwszą stronę (o ile się dogadamy). Poza tym musisz wiedziec, że rysowanie komiksu to naprawdę dużo roboty.

Po pierwsze, jak długi jest twór scenariusz? Mam czas wolny co najwyżej w wakacje, wole nie myśleć, co będzie się działo w roku szkolnym. Jeśli już nawiążemy jakis kontakt, prześlesz mi historię, ja ją ocenię i zadecyduję - nie mam zamiaru rysowac czegoś, co mi sie nie podoba.

Po drugie, co później? Chcesz to pokazywac w internecie?

Offline

 

#3 2010-07-20 09:46:35

 JustArandomGuy

Rysownik

5063379
Zarejestrowany: 2010-07-17
Posty: 76

Re: Vanek i Ty

Yay, ktoś odpowiedział :3

Heh, jestem świadom, że to mnóstwo roboty, dlatego nie oczekuje tłumu chętnych :3

Erm... scenariusz jest dość długi... znaczy, mam w planach coś, co będzie solidną historią, wielowątkowcem. Niemniej, gdybyśmy się dogadali i powstałoby kilka stron, a ty nie miałabyś czasu kontynuować współpracy ze mną, myślę, że moglibyśmy zacząć od prologu, wprowadzenia itp.

Yeah, chciałbym móc to opublikować w internecie. Takie małe marzenie z mojej strony :D

Okej, wieczorem Ci wyślę scenariusz przez PW, zbieram się do pracy :D


http://i54.tinypic.com/14jroqv.jpg

Offline

 

#4 2012-11-29 17:13:23

 JustArandomGuy

Rysownik

5063379
Zarejestrowany: 2010-07-17
Posty: 76

Re: Vanek i Ty

Temat odnowiony. Z pewną korektą.


http://i54.tinypic.com/14jroqv.jpg

Offline

 

#5 2012-12-09 18:24:20

Atura

Kiriczanka

Zarejestrowany: 2010-05-03
Posty: 1207
WWW

Re: Vanek i Ty

To były czasy, co? Nadal mam naszą wspólną pracę, jak wrócę do domu to spojrzę na nią z nostalgią.

Offline

 

#6 2012-12-11 20:31:40

 JustArandomGuy

Rysownik

5063379
Zarejestrowany: 2010-07-17
Posty: 76

Re: Vanek i Ty

O, o, o, a mogłabyś mi ją podesłać na mejliszcze? Ja te swoją porcję dzieś posiałem na dawnym rodzinnym pc :S


http://i54.tinypic.com/14jroqv.jpg

Offline

 

#7 2012-12-11 21:23:17

Atura

Kiriczanka

Zarejestrowany: 2010-05-03
Posty: 1207
WWW

Re: Vanek i Ty

Poskanuję ją w weekend, wszystko co znajdę.

Co tym razem kombinujesz?

Offline

 

#8 2012-12-11 21:23:18

 Blanka

Wojowniczy Żółw Ninja

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-01-06
Posty: 1827
WWW

Re: Vanek i Ty

Też chcę zobaczyć :D

Offline

 

#9 2012-12-11 21:24:41

Atura

Kiriczanka

Zarejestrowany: 2010-05-03
Posty: 1207
WWW

Re: Vanek i Ty

To są bardzo stare dzieje, chyba nie nadające się do pokazywania szerszemu gronu

Offline

 

#10 2012-12-12 09:23:42

 JustArandomGuy

Rysownik

5063379
Zarejestrowany: 2010-07-17
Posty: 76

Re: Vanek i Ty

Haaah, zgadzam się ;3 Chociaż od strony technicznej rysunkowej są dobre. To strona scenaryjna była słabym ogniwem.

Hmmm, po S-witchu kombinowałem z formą scenariusza i z jednym zdolnym rysownikiem ją doszlifowałem. Zrobiliśmy krótki prolog do Czarcich Sztuczek, no ale przemieniło się w one-shota, bo gość zniknął po wakacyjnej przerwie. Albo mu się znudziło, albo osiągnął co chciał i zaczął robić swoje.


Tym razem kombinuję też urban fantasy, tylko o nieco inszej tematyce ;3


http://i54.tinypic.com/14jroqv.jpg

Offline

 

#11 2012-12-12 22:15:41

Atura

Kiriczanka

Zarejestrowany: 2010-05-03
Posty: 1207
WWW

Re: Vanek i Ty

O ile pamiętam u nas się też to nagle urwało.
Widzę, że cały czas coś kombinujesz w tym temacie, ja chyba zrobiłam tylko jeden dłuższy komiks, który miał pojawić się na tym forum. Jest szansa, żebym zobaczyła, jak wam wyszedł ten prolog? Pewnie po moim raczkującym stylu inny rysownik był miła odmianą ; )
Urban fantasy to dobry wybór r : )

Offline

 

#12 2012-12-12 23:34:19

 Blanka

Wojowniczy Żółw Ninja

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-01-06
Posty: 1827
WWW

Re: Vanek i Ty

Ja próbuję coś dla JustArandomGuy'a zrobić, ale jedną stronę rysuję już kilka dni :P Dlatego jestem ciekawa jak wam tam wcześniej poszło i chętnie bym zobaczyła efekt waszej pracy.

Offline

 

#13 2012-12-12 23:55:21

 JustArandomGuy

Rysownik

5063379
Zarejestrowany: 2010-07-17
Posty: 76

Re: Vanek i Ty

Lol, mówisz, jakby twoje było zło ;p a było dobre ;3
http://www.4shared.com/rar/2NyyQiLD/OS_online.html

Tu to trzymam ;3 Rysownik był zajebisty ;p


Lol, nie spieszy się, nie, żeby nas jakiś wydawca gonił


http://i54.tinypic.com/14jroqv.jpg

Offline

 

#14 2012-12-13 17:22:43

Atura

Kiriczanka

Zarejestrowany: 2010-05-03
Posty: 1207
WWW

Re: Vanek i Ty

Oks, Blanco, to się wymienimy. Ty pokarzesz swoje dzieło jak skończysz, ja prześlę ci naszą dawną pracę. Vanek, masz coś przeciwko?

Masz głowę pełną scenariuszy czekających na rysowników?

Offline

 

#15 2012-12-13 17:33:32

 Blanka

Wojowniczy Żółw Ninja

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-01-06
Posty: 1827
WWW

Re: Vanek i Ty

Ok :D

Atura napisał:

Masz głowę pełną scenariuszy czekających na rysowników?

Najwyraźniej tak, bo musiałam wybierać spośród dziesiątek historii XD

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora