Rysujemy

Dla każdego kto lubi rysować.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#1 2010-09-21 19:48:06

rphell

Rysownik

Zarejestrowany: 2010-09-21
Posty: 9

Rysowanie od początku

Witam
Chciałem się nauczyć rysować i w związku z tym mam parę pytań do was
- Od czego zaczynaliście ?
- Jakie podstawowe techniki powinienem się nauczyć żeby móc rysować realistyczne obrazy ?
- Jakie ćwiczenia polecacie na wprawienie ręki ?
z góry dzięki za pomoc

Offline

 

#2 2010-09-21 19:56:48

 Blanka

Wojowniczy Żółw Ninja

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2010-01-06
Posty: 1827
WWW

Re: Rysowanie od początku

Witam
Ja zaczynałam od czytania o rysunku i patrzeniu na prace innych. Brałam z nich inspirację. Jedną z ważniejszych rzeczy jest też obranie sobie celu, tzn. co chciałbyś umieć rysować. Widzę, że już to zrobiłeś. Następnie, kiedy jako tako próbujesz już bazgrać, możesz dać pracę do oceny komuś, który powie Ci dokładnie, co powinieneś przyszlifować.
Co do technik rysunku - ołówek to podstawa.

Jednak wszystkie odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz na forum, dlatego polecam dział "Ogólnie o rysowaniu" i "warsztaty". Temat jak dla mnie można zamknąć.

Offline

 

#3 2010-09-21 19:56:52

 Dzina

ijaijaijee ło-o-ooo

4306820
Call me!
Skąd: brzuch mamy :3
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 8648
WWW

Re: Rysowanie od początku

Jak ja zaczynałam zabawę z rysunkiem to raczej szło mi to dość koślawo i paskudnie. Ale lubiłam to robić, więc robiłam to dalej. Ręka sama się wyrabiała.
Tajemnych sposobów na nauczenie się rysunku ot tak nie znam, u mnie podstawową rolę grał czas i zapał.


REKLAMA: Fotografia ślubna Legnica - zapraszam i polecam, Aneta z Ostróżna.

Offline

 

#4 2010-09-21 20:16:43

rphell

Rysownik

Zarejestrowany: 2010-09-21
Posty: 9

Re: Rysowanie od początku

O co chodzi z tym czytaniem o rysunku ?
generalnie mam cel taki żeby nauczyć się projektowania samochodów lub innych maszyn
(to znaczy szkice takie realistyczne np. http://www.spoki.lv/upload/articles/89/ … oose-9.jpg )
Ćwiczyć ćwiczę  w szkole jak mi się nudzi ostatnio zacząłem też w domu rysować podstawowe bryły geometryczne ale strasznie płasko wyglądają , najtrudniej jest mi wycieniować odpowiednio
raz na jakis czas mi wyjdzie jakis fajny szkic
Jedyne co opanowałem już do perfekcji to przerysowywanie (przekalkowywanie ) nie chwaląc się dolce mi ładnie wychodzą
ale z rysunkiem takim patrze i rysuje to mi słabo idzie

Ostatnio edytowany przez rphell (2010-09-21 20:19:45)

Offline

 

#5 2010-09-21 20:35:50

 Dzina

ijaijaijee ło-o-ooo

4306820
Call me!
Skąd: brzuch mamy :3
Zarejestrowany: 2007-08-08
Posty: 8648
WWW

Re: Rysowanie od początku

Przekalkowywanie na początek tak, ale ogólnie chwalone to nie jest.
Masz jakieś swoje prace?
Może w ten sposób jakoś Ci podpowiemy, mamy tu paru ekspertów od autek


REKLAMA: Fotografia ślubna Legnica - zapraszam i polecam, Aneta z Ostróżna.

Offline

 

#6 2010-09-21 22:31:40

rphell

Rysownik

Zarejestrowany: 2010-09-21
Posty: 9

Re: Rysowanie od początku

autka to narazie mam tylko kalkowane
to ostatnio robiłem

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- … 1091_n.jpg

trochę słaba jakoś bo telefonem robiłem zdjęcie

miałem parę fajnych szkiców broni i parę manekinów ale gdzieś sie zapodziały moim twórczym bałaganie XD

Offline

 

#7 2010-09-22 10:22:03

 Sky

trochę ćmok

Skąd: WrocLove
Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 3305
WWW

Re: Rysowanie od początku

kalkowanie? Nieeee
to na pewno nie wyjdzie Ci na dobre. Jeżeli chodzi o tak profesjonalny rysunek ,jak pokazałeś, to trzeba od początku powiedzieć, że zajmie Ci to nie parę miesięcy, a parę lat.
Pierwsze pytanie - czy w ogóle czujesz pociąg do rysunku? Masz w sobie choć odrobinę talentu? Ciężko rysować od początku, gdy nie rysowało się nigdy wcześniej.
Jeżeli chcesz skupić się na samochodach, mechach itp, to rysuj przede wszystkim to. Niepotrzebne będą ćwiczenia np drzew, czy zwierząt, jeżeli nie masz zamiaru zajmować się nimi. Jeżeli chcesz rysować dobrze jeden typ 'przedmiotu', musisz skupić się przede wszystkim na tym. I ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Na początku może proste kreski z łokcia, bryły, dla wyczucia światłocienia i perspektywy. Potem może 'kalkowanie', ale nie dosłowne. Patrz się na rysunek i spróbuj go odwzorować, ale tylko za pomocą oka i ręki, nie przerysowując kontury.

Kup ołówki... i ćwicz (:

Offline

 

#8 2010-09-22 17:28:33

rphell

Rysownik

Zarejestrowany: 2010-09-21
Posty: 9

Re: Rysowanie od początku

no to ćwiczę ćwiczę
ale dalej te same błędy robie i nie mogę ich zmienić
np perspektywa i cieniowanie
no ja podejrzewam że w miesiąc nic sie nie nauczę
jeżeli chodzi o talent to nie wiem czasem cos na bazgram i mnie zadowoli jako tako a czasami siedzę i po parę razy to samo rysuje bo cos mi nie wyjdzie
mogę parę rzeczy powrzucać jak znajdę

Offline

 

#9 2010-10-02 23:59:17

 choui

BAZINGA

13497386
Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 964

Re: Rysowanie od początku

J auta rysuje już od dobrych kilku lat...każdy mój zeszyt w szkole był do połowy od tyłu nimi zamalowany i chociaż sie wydaje że to prosta bryła to najciężej jest z proporcjami...ile razy mi koła za duże powychodziły albo szyby koślawe...dalej mi tak wychodzi a to co wrzucam na to forum też wymaga dużego szlifu i mam wrażenie że już nic nie potrafie doszlifować... jeżeli chcesz sie nauczyć rysować auta zacznij sobie rysować od poszczególnych elementów...np koło w perspektywie, alufela ze wszystkimi szczegółami...światła z każdą widoczną żarówką czy lusterka....narysuj najpierw bryłe samochodu tak o a potem powciskaj te elementy....ja tam zawsze zaczynam od koła jako punkt odniesienia do reszty nadwozia..a z cieniowaniem to już też mi najlepiej nie idzie


jak bede miał chwilke czasu to narysuje po kolei jak ja rysuje każdy element i co po kolei dodaje...i wrzuce to tutaj

Ostatnio edytowany przez choui (2010-10-03 00:00:34)

Offline

 

#10 2010-11-29 20:43:38

Nunez

Rysownik

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 2

Re: Rysowanie od początku

Ja zaczynałem od oglądania programu "Miami Ink" i tym sie zainteresowalem rysunkiem zaczołem od:
-przyglądania sie innym rysunką
-spamiętywania technik
-i oczywiscie rysowania

Offline

 

#11 2010-12-04 18:23:50

Inka1998

Rysownik

Zarejestrowany: 2010-11-27
Posty: 2

Re: Rysowanie od początku

Myślę, że trzeba jak najwięcej ćwiczyć. Talent sprawia właściwie tylko, że startujesz z trochę wyższego poziomu, ale reszta to chyba tylko ćwiczenia. Co do wprawiania ręki, ja rysuję kule, inne bryły, jabłka, gruszki, można też rysować różne szlaczki, starając się, żeby wychodziły równo, albo wrysowywać elipsy w prostokąty. Cieniowanie to raczej kwestia dokładnego przypatrywania się. Dobrze jest przechowywać stare rysunki, żeby porównywać je z nowymi (jak widzę swoje prace sprzed roku, to zastanawiam się, jak ja mogłam robić światu taką krzywdę, za rok patrząc na obecnie pewnie pomyślę to samo). I, jak już napisała Sky, nauczenie się rysowania na bardzo wysokim poziomie długo trwa.

Offline

 

#12 2011-03-03 00:23:15

omsik

Rysownik

Zarejestrowany: 2011-03-03
Posty: 19
WWW

Re: Rysowanie od początku

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora