Ogłoszenie

W dziale Strona i Forum pojawił się zaktualizowany regulamin, zapraszam do zapoznania się z nim

#1 2011-01-29 18:54:20

Minastir

Rysownik

Zarejestrowany: 2011-01-29
Posty: 5

Uruk-Hai

Witam!: )
Mam do was gorącą prośbę, otóż jako że niedawno zacząłem swoją przygodę z RPG Kryształy Czasu i gram Uruk-haiem to potrzebuję jakiegoś rysunku/graficzki/portretu osobnika tej rasy. Niestety już od dłuższego czasu przeszukuję internet, "wujek" google też nie jest skory do pomocy, a nie mam talentu do rysowania. :D

Moja postać to Czarnoksiężnik/Kapłan, jeśli ktoś miałby chwilkę wolnego czasu to będę bardzo wdzięczny za narysowanie Uruka właśnie w tych klimatach.
Jako że Uruk-hai z KC znacznie różnią się od tych Tolkienowskich to przybliżę trochę charakterystykę tej rasy.

RASA: Orki wyniosłe (uruk-hai)
Uruk-hai zewnętrznie różnią się od innych orków wielkością i masywnością ciała. Do szczególnych cech tej rasy należy zaliczyć oczy głębiej osadzone w oczodołach niż u innych ras, oraz podbródek, który wraz ze szczękami jest wysunięty lekko do przodu. Wyglądem najczęściej przypominają swych mniejszych pobratymców (tak samo mają ciemnej karnacji ciało, podobne twarze i także chodzą na lekko ugiętych w kolanach nogach). Cechą wyróżniającą ich jest sztywna, twarda (choć elastyczna) skóra. Po dłuższym przyglądaniu się jej widać, jednakże, że jest żywa, a pod nią zachodzi bardzo intensywny metabolizm.
Dzisiejsze orki wyniosłe to typowa szlachta. Posiadają liczne majątki ziemskie. Oddane są one w dzierżawę najczęściej innym rasom.
Uzyskane pieniądze uruk-hai przeznaczają na prowadzenie dość wyniosłego, jednak nie hulaszczego trybu życia. Odznaczają się też cechami, które częściowo pomagają im władać. Po pierwsze są fanatykami swego boga, a przy tym tolerują inne wyznania. Po drugie są bardzo zdyscyplinowani i mało wymagający, jeśli chodzi o warunki bytu. Po trzecie cechuje je ogromna więź krwi. Oznacza to, że nigdy nie odmówią pomocy swemu pobratymcowi i nigdy też nie współpracują z obcymi przeciwko swojej rasie.
Uruk-hai żyją najczęściej w licznych, miejskich społecznościach. Rodziny zakładają dość rzadko i to najczęściej w dość późnym wielu. Ze względu na zwyczaj opiekowania się kobietami i dziećmi zmarłych towarzyszy dość popularny jest u nich system haremowy. W takim jednak wypadku pierwsza żona dzierży bezwzględną władzę w domu.
Dorośli uruk-hai najczęściej tworzą bardzo zdyscyplinowane oddziały gwardii. Ich zadaniem jest obrona strategicznych miejsc, sądownictwo, pomoc militarna w wypadku zagrożenia poddanych i zbieranie wszelkich podatków od słabszych ras. Te ostatnie zbierane są najczęściej pod postacią żywności lub wyrobów rzemieślniczych, z tym, że rzadko kiedy egzekwowane są, jeśli podatnicy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej lub dopiero zaczynają.

Rysunek z podręcznika KC:

http://img404.imageshack.us/img404/6914/uruk.jpg

Mniej więcej tak wyglądają uruku
Z góry dziękuję za każdą pomoc! :D

Ostatnio edytowany przez Minastir (2011-01-29 18:56:24)

Offline

 

#2 2011-01-29 21:21:07

 Wish69

NZ i ADP

12442293
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-10-25
Posty: 1334

Re: Uruk-Hai

Połóż na to cienką bibułkę i przerysuj

Offline

 

#3 2011-01-30 10:58:11

Minastir

Rysownik

Zarejestrowany: 2011-01-29
Posty: 5

Re: Uruk-Hai

Wish69 napisał:

Połóż na to cienką bibułkę i przerysuj

To jest tylko przykład z książki żeby mniej więcej zobrazować Wam jak KC-towe uruki wyglądają.
Przedstawiony wyżej rysunek nie pasuje za bardzo do mojej postaci, chciałbym bardziej coś w klimatach czarnoksiężnika, kapłana z jakimś kosturem etc :D

Ostatnio edytowany przez Minastir (2011-01-30 10:59:27)

Offline

 

#4 2011-01-31 17:48:41

 choui

BAZINGA

13497386
Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 964

Re: Uruk-Hai

narysowałem pół, jak skończę to pokażę tylko nie ze skanera bo go straciłem na moment. zdjęcie tel. zrobię.

Offline

 

#5 2011-01-31 18:39:04

Minastir

Rysownik

Zarejestrowany: 2011-01-29
Posty: 5

Re: Uruk-Hai

choui napisał:

narysowałem pół, jak skończę to pokażę tylko nie ze skanera bo go straciłem na moment. zdjęcie tel. zrobię.

Czekam z niecierpliwością :D

Offline

 

#6 2011-01-31 19:14:27

 choui

BAZINGA

13497386
Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 964

Re: Uruk-Hai

http://img146.imageshack.us/img146/3928/dsc00139bn.jpg
to jest ta połowa...o to ci chodziło...jęsli nie to sorki...rysowałem z głowy bo nie miałem kompa przy sobie i z nudów sobie przypomniałem o tym wątku...
mam kontynuować czy dać sobie spokój?
(te plamki to przez syf na obiektywie...a aparat ...szkoda gadać)

Ostatnio edytowany przez choui (2011-01-31 19:15:53)

Offline

 

#7 2011-01-31 19:55:14

Minastir

Rysownik

Zarejestrowany: 2011-01-29
Posty: 5

Re: Uruk-Hai

choui napisał:

http://img146.imageshack.us/img146/3928/dsc00139bn.jpg
to jest ta połowa...o to ci chodziło...jęsli nie to sorki...rysowałem z głowy bo nie miałem kompa przy sobie i z nudów sobie przypomniałem o tym wątku...
mam kontynuować czy dać sobie spokój?
(te plamki to przez syf na obiektywie...a aparat ...szkoda gadać)

Powiem tak : CUDO!
Zdjęcie co prawda nie najlepszej jakości, ale już widać że jest klimacik, świetny kostur (ogólnie na internecie ciężko znaleźć jakiś ciekawy kostur), dostojna, ozdobna szata jak na status społeczny przystało i jak dobrze widzę to jest nawet czaszka na pasie.
Czekam na końcowy efekt pracy i bardzo bym prosił o skanik tego żebym mógł wydrukować! :D
BTW, widzę że zrobiłeś tam bardzo ciekawy naszyjnik, tylko jeśli to nie jest problem to prosił bym o małą korektę, jako że jestem kapłanem katana, to noszę naszyjnik z symbolem tego bóstwa, który wygląda mniej więcej tak:

http://www.krysztalyczasu.pl/images/articles/katan.png

Może to być nawet sama pięść :D

Ehh chciał bym mieć taki talent do rysunku :P

Ostatnio edytowany przez Minastir (2011-01-31 21:14:48)

Offline

 

#8 2011-01-31 23:11:36

 choui

BAZINGA

13497386
Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 964

Re: Uruk-Hai

hhehe. na pasie nie ma czaszki...taki sobie wzór wymyśliłem (to wina kiepskiej jakości zdjęcia),ale czaszke w każdej chwili można z tego zrobić

spoko....zrobię co się da..pozdrawiam...ale skana ni wiem kiedy zrobię...może zrobimy tak, że dasz mi adres a ja ci wyśle rysunek(na żywo wygląda ciut lepiej)...zobaczymy jeszcze( jak skończe)

tło też potrzebne?

Ostatnio edytowany przez choui (2011-01-31 23:27:50)

Offline

 

#9 2011-02-01 09:06:39

Minastir

Rysownik

Zarejestrowany: 2011-01-29
Posty: 5

Re: Uruk-Hai

choui napisał:

hhehe. na pasie nie ma czaszki...taki sobie wzór wymyśliłem (to wina kiepskiej jakości zdjęcia),ale czaszke w każdej chwili można z tego zrobić

spoko....zrobię co się da..pozdrawiam...ale skana ni wiem kiedy zrobię...może zrobimy tak, że dasz mi adres a ja ci wyśle rysunek(na żywo wygląda ciut lepiej)...zobaczymy jeszcze( jak skończe)

tło też potrzebne?

Tło nie jest potrzebne :P
To co jest teraz na pasie, wygląda bardzo fajnie no i przypomina czaszkę. Jak Ci się chce to poza amuletem możesz gdzieś jeszcze wcisnąć symbol katana, wystarczy sama pięść.
A co do skana to jeszcze pomyślimy, może w jakimś miejscu gdzie robią ksero/druk zrobią Ci skana, ew. znajomy/a ?? :P
Może jesteś z Mazowieckiego? Okolice Radomia? :D
Po prostu nie chciałbym żebyś ponosił jakiekolwiek koszty bo i tak poświęcasz już sporo czasu żeby to narysować

Ostatnio edytowany przez Minastir (2011-02-02 10:49:43)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora